Wefood Moringa Tozu 100gr
Wefood Moringa Tozu 100gr

Wefood Moringa Tozu 100gr

Marka : Wefood
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺66,95(KDV Dahil)
İndirimli : ₺49,95(KDV Dahil)

Moringa tozu moringa bitkisinin yapraklarının toz haline getirilmiş formudur.  

Beslenme gerçekten uçsuz bucaksız bir konu. Binlerce farklı teori ve yaklaşım var. Bir kitap ile diğer kitapta verilen bilgiler bambaşka... Böyle olunca kafalar çok karışıyor. İyisi mi çok okuyup, araştırıp, kendimize en iyi geleni bulmak... Biz de sizlere araştırıp bulduğumuz süper gıdaları sunmaya çalışıyoruz. İşte bunlarda biri de Moringa tozu, sizleri şimdi onunla tanışmaya davet ediyoruz.

Bir süper gıdayı tanımlayan şey için belirlenmiş bir kriter olmamasına rağmen, bunlar besin maddeleriyle dolup taşan gıdalardır ve gelişmek, hayatta kalmak ve harika hissetmek için vücudunuza vitamin ve mineraller sağlamanıza yardımcı olabilir.
Moringa ağacı kuzey Hindistan'a özgü bir bitkidir ve ilk olarak M.Ö 2000 yıllarında şifalı bir bitki olarak tanımlanmıştır.
İnsan proteini sentezi için gerekli tüm gerekli amino asitleri içeren dünyadaki az sayıda bitkiden biridir. 'Mucize Ağacı' olarak bilinen Moringa'nın yaprakları; vitaminler, mineraller, 46 ana ve koruyucu antioksidan ve 36 doğal antienflamatuar madde ile doludur.

 

Moringa tozunu yoğurtlarınızın, yemeklerinizin içerisinde ve maskelerinize kadar hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz.

Moringa tozu yemeklerde baharat olarak tercih edilebilir. 

Özellikle et ve tavuk yemeklerinde lezzet katmak için kullanılabilir.

Çay olarak tüketmek isterseniz, 1 fincan ılık suya bir çay kaşığı moringa tozu ekleyiniz 3-4 dk. demledikten sonra süzmeden içiniz.

Menşei ülke Hindistan'dır.

Moringa Tozu Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi (T.E.T.T.): 01.04.2021 

Moringa Tozu
Besin Değerleri (100 g için)
Enerji 306 kcal / 1281 kj
Toplam Yağ 6 g
  Doymuş Yağ 1,7 g
Karbonhidrat 26 g
Şeker 7,9 g
Protein 25 g
Tuz 0,17 g
Lif 24 g
Vitamin E 81 mg
Vitamin C 23 mg
Potasyum 1450 mg
Kalsiyum 1980 mg
Demir 45 mg

:
Çerez Kullanımı